Domů > Novinka na úvodní stránku > Anna K zazpívala klientům SeniorCentra Slivenec v rámci akce Pod okny

SeneCura SeniorCentrum Slivenec

Anna K zazpívala klientům SeniorCentra Slivenec v rámci akce Pod okny

2017-10-20T15:17:10+00:00 17. 4. 2020|Praha - Slivenec|

Sérií koncertů Pod Okny, které probíhají v zahradách či dvorech domovů pro seniory v Praze a Středočeském kraji, pomáhají české hudební hvězdy nejstarší generaci překonat dlouhé dny izolace během koronavirové pandemie. V úterý 15. dubna předvedla svoji show našim klientům a personálu v SeniorCentru Slivenec zpěvačka Anna K .

„Moc na vás v posledních týdnech myslíme a rádi bychom vám to dali najevo, přijeli vás povzbudit, potěšit a na chvíli rozptýlit. Nikdo není sám a nikdo by se neměl cítit sám, to je hlavním poselstvím projektu Pod okny,“ napsala do SeniorCentra Slivenec organizátorka projektu Pod okny Lucie Hájková.

Mini koncertu Anny K viděla většina obyvatel sliveneckého domova a zhruba 30 zaměstnanců. Vše proběhlo naprosto bezkontaktně a bezpečně, klienti a zaměstnanci domova mohli koncert sledovat ze zahrady nebo oken svých pokojů. „Cílem akce bylo přinést radost našim klientům, kteří jsou v důsledku karantény izolovaní a nemohou se osobně potkat se svými rodinami a blízkými, a zároveň pobavit naše zaměstnance, kteří si to zaslouží. Máme velkou radost, že si všichni tento krásný hudební zážitek užili,“ přiblížil událost ředitel SeniorCentra Slivenec Mgr. Lukáš Stárek Ph.D., MBA.

„Dívala jsem se z okna a najednou nám před plotem někdo staví podium a pak se objevila Anna K., znám jí dobře z televize, a začala zpívat. To bylo nádherný,“ řekla paní Lída Vavřínová, klientka sliveneckého domova. „Ale připadá mi ta holka baculatější, než je v televizi,“ dodala paní Vavřínová, která letos dovrší 90 let.

V rámci projektu Pod okny, který probíhá pod záštitou cen Anděl Coca-Cola a Českého červeného kříže,
odehrají čeští interpreti 14. až 19. dubna koncerty bez nároku na honorář pro obyvatele domovů pro seniory v Praze a Středočeském kraji. Na improvizovaném podiu, které přiveze nákladní vůz, se při dvacetiminutových vystoupeních představí Anna K., Ewa Farna, Richard Krajčo, Ondřej Ruml a Iva Pazderková.  „Včerejší odpoledne ve mě bude ještě dlouho doznívat… Bylo mi ctí, zúčastnit se tak smysluplné, láskyplné a dojemné akce,“ vyjádřila se k vstoupení v SeniorCentru Slivenec na svém facebookovém profilu Anna K.