SeneCura SeniorCentrum Slivenec

Apartmány pro seniory

V Česku žijí v nevyhovujících bytech desítky tisíc stále ještě soběstačných, ale často osamělých seniorů, kteří nemají mnoho možností, jak situaci řešit. Vhodných bezbariérových bytů je nedostatek a pobytové sociální služby – jako např. domovy pro seniory, je odmítají z důvodu nesplňující sociální potřebnosti. Naše SeniorCentrum SeneCura v Praze Slivenci nabízí řešení v podobě pronájmu bezbariérových apartmánů, kde mohou senioři bydlet sami v soukromí, a přitom využívat služeb domova pro seniory. Toto unikátní spojení přináší navíc výhodu v podobě možného přivolání pomoci zdravotního či ošetřovatelského personálu v případě nutné potřeby.

Bydlení v podobě malometrážních bytů je vhodné pro aktivní seniory, kteří nejsou závislí na cizí pomoci.

Byty pro seniory o dispozicích 1+kk a 2+kk jsou plně zařízeny. Byty jsou tvořeny předsíní s vestavěnými skříněmi, prostorným pokojem s kuchyňskou linkou, na který dále navazuje rozlehlá koupelna s toaletou a sprchovým koutem. Byty mají velká okna s výhledem do zahrady, nacházejí se ve 3.NP samostatného křídla našeho domova pro seniory. Byt lze vybavit vlastním nábytkem nebo využít stávajícího mobiliáře: polohovatelná lůžka, komody, stůl, židle.  Byty jsou dostatečně velké, jsou určeny pro jednotlivce i páry. Velký benefitem je bezbariérovost celých prostor.

Výhodou bytů je ideální propojení soukromí s možností sociálního kontaktu a společenského setkávání. Zatímco byt je nájemcovou svatyní, společenská místnost, která na patře vznikla, je centrem komunikace. Senioři mohou využívat její prostor s knihovnou ke vzájemnému setkávání, mohou si zde vychutnat čaj nebo kávu, číst si, hrát hry nebo si povídat. Mají též možnost zapojit se do každodenního programu volnočasových aktivit i společenských akcí, které pravidelně pořádáme pro své klienty. Další velkou výhodou je možnost zajištění zdravotní péče v podobě praktického lékaře či specialistů. V rámci dalších služeb nabízíme zajištění stravy či úklidu. Výhodou ubytování přímo v SeniorCentru je bezproblémové a okamžité využívání služeb Domova pro seniory či Domova se zvláštním režimem v případě zhoršení zdravotního stavu.

Věříme, že náš inovativní přístup a zároveň i příklad, jak lze zodpovědně a důstojně přistupovat k řešení problematiky seniorského bydlení, se stane inspirací nejen pro různé organizace, ale primárně pro samotné obce či městské části.

Pro více informací kontaktujte ředitele SeniorCentra Slivenec:
Mgr. Lukáš Stárek Ph.D., MBA
 l.starek@senecura.cz
  +420 777 905 823