SeneCura SeniorCentrum Slivenec

Domov, v němž se budete cítit dobře

Domov, v němž se budete cítit dobře

SeneCura SeniorCentrum Slivenec se nachází v klidné části Městské části Praha – Slivenec, v jihozápadní části Prahy. Leží na náhorní planině nad Prokopským, Radlickým a Chuchelským údolím, v převážně zemědělské krajině a tvoří ji dvě části, katastrální území Slivenec a Holyně. SeneCura SeniorCentrum Slivenec se orientuje  do vnitroblokového komplexu s výhledem na místní základní školu a jádro městské části, které tvoří rybník, vzrostlé stromy a budova sloužící jako kavárna a mateřské centrum. Dům není vůči svému okolí uzavřen, ale právě naopak vybízí k setkávání, přirozené interakci s okolím, podporuje kontakty a komunikaci a stává se tak jakýmsi sociálním centrem v dané oblasti. Přímo v našem domově je dětská skupinu Hvězdička pro děti od 2 let.

Klientům nabízíme dvě registrované sociální služby Domov pro senioryDomov se zvláštním režimem. Ubytujeme vás v prostorných moderních jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích. Pokoje jsou plně vybaveny nábytkem (noční stolek, uzamykatelná skříň s trezorem, stůl, židle, police) včetně polohovatelné postele s antidekubitní matrací a vlastním sociálním zařízením. Klienti si mohou dle vlastních potřeb pokoj vyzdobit dekoračními předměty. Zdravotní péči poskytujeme 24 hodin 7 dní v týdnu.

Místo, kde to žije a kde se setkávají generace

Příhodná poloha a výborná spolupráce s městskou částí Praha – Slivenec, mateřskou a základní školou a místními obyvateli činí z našeho SeniorCentra místo pro častá setkání různých generací.

Spolupracujeme:

Náš domov spolupracuje s obecně prospěšnou organizací Mezi námi, pod jejíž záštitou probíhají pravidelná setkávání dětí a našich klientů.

Jistota od předního poskytovatele péče

V České republice je SeneCura se svými 17 zařízeními předním nestátním provozovatelem Domovů pro seniory a Domovů se zvláštním režimem (pro seniory trpící Alzheimerovou chorobu či jinou formou demence). Našim klientům poskytujeme jistotu kvalitní péče díky sdílení znalostí, inovací a dlouholetých zkušeností v oblasti péče v rámci celé slupiny.

Společnost SeneCura byla založena v Rakousku v roce 1998 a postupem času se stala předním soukromým poskytovatelem sociálních a zdravotních služeb. Skupina SeneCura provozuje v Rakousku 89 zařízení s přibližně 7 300 lůžky a je držitelem mnohonásobného ocenění za kvalitu a inovace. Zdravotnická zařízení jsou v Rakousku provozována pod značkou OptimaMed.

Jsme členem:

Provozovatelem SeniorCentra Slivenec je SeneCura SeniorCentrum Slivenec s.r.o.  Zřizovatelem SeneCura SeniorCentrum Slivenec s.r.o. je společnost SeneCura s.r.o., Ke Smíchovu 1144/144,
154 00 Praha 5 – Slivenec. SeneCura SeniorCentrum Slivenec s.r.o. poskytuje dvě služby sociální péče s nepřetržitým provozem (celoroční provoz) a to sociální službu – Domov se zvláštním režimem, dle § 50 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, a sociální službu – Domov pro seniory, dle § 49 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.

Domov pro seniory Praha Slivenec jedním pohledem

 • Dvě sociální služby – Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem
 • Kapacita domova je 140 lůžek
 • Péče poskytovaná seniorům 24 hodin 7 dní v týdnu
 • Prostorné moderní jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením
 • Terapeutická zahrada, kaple, fitness centrum
 • Na každém oddělení je klubovna určená pro setkávání klientů s rodinou a přáteli
 • Programy: roční přání, program fitness, výměnné pobyty, večeře při svíčkách, oslavy narozenin
 • Dětská skupina Hvězdička přímo v našem domově – propojování generací
 • Ergo- a fyzioterapie, canisterapie, muzikoterapie
 • Bohaté aktivizační programy, masáže, pedikúra, Wi-Fi
 • Skvělá dopravní obslužnost – 15 min MHD ze Smíchovského nádraží
 • Služby praktického lékaře a psychiatra